Mehmet Yildiz 1

Biyografi

Mehmet Yıldız, İslam ve hayat dersleri konusunda birçok konferans veriyor ve bu konferanslar geniş katılım sağlıyor. Bu toplantılarda kitaplarını imzalayarak, katılımcılarla sohbet ediyor. Siz de bir etkinlik katılmak istiyor musunuz? Burada tüm gelecekteki etkinlikleri görebilirsiniz.

Video afspelen over 4P9A3200 copy kopya scaled 1

Özel yaşami

İzmit de doğan Mehmet Yıldız, ilkokul üçüncü sınıfa kadar orada kaldı. O dönemden sonra babasının tayin işinden dolayı Mersin’e geldi. Eğitim hayatının kalanına burada devam eden Mehmet Yıldız, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesini bitirdikten sonra 2005 yılında İzmir Ege Üniversitesi’ne Matematik Bölümü okumak için gitti. 2010 yılında üniversiteden mezun olan Mehmet Yıldız, formasyonunu Muğla’dan aldı. Mehmet Yıldız evli olup bir çocuk babasıdır.

HayalHanem dönemi

Çocukluk arkadaşının kendisine hediye ettiği kitapla, lise döneminde Risale-i Nur’larla tanışan Yıldız, hayatının her döneminde insanlara Allah’ı anlattı. İlk anlatımına çocukluk arkadaşına menkıbe anlatarak başlayan Yıldız’ın bu süreci, üniversite okumak için gittiği İzmir’de de devam etti. İzmir’de birçok medreseye gidip Allah’ı anlatan Yıldız, belli bir zaman sonra kürsüde sohbet vermeye başladı. 2013 yılında Mersin’e dönen Yıldız, anlatımına orada devam etti. İçlerinde Yıldız’ında bulunduğu birkaç arkadaş yatakta ölmemek, ahirette hesap verebilmek, önce kendi imanlarına sonra da başkalarının imanlarına yetişmek niyetiyle kendilerine bir gaye-i hayal edindiler ve Mersin’de küçük bir daire kiraladılar. Böylelikle Hayalhanem Mersin süreci başladı. İnsan yetiştirme, gönüllere ulaşma, insanlara iman ilmini anlatabilme için açılmış bu medrese belli bir süre küçük yerinde devam etse de bir gün ihtiyaçları karşılayamaz, gelenlere yetemez oldu ve bu üç arkadaşın gönlünde Mersin için yeni bir mefkûre peyda oldu.

Video afspelen over IMG 4949 scaled 1
Mehmet Yildiz
Video afspelen over IMG 8762 scaled 1

HayalHanem Mersin 4 katlı dönemi

Mersin’deki küçük medresenin ihtiyaçları karşılamaması sonucu üç arkadaşın yüreğinde oluşan sancının meyvesidir Hayalhanem 4 Katlı. Dünya ehillerinin küçük, basit işleri için bile büyük iş yerleri, mekanları varsa Allah’ı anlatan bizlerin neden büyük bir medresesi olmasın diye dertlendikleri yerdir. Sene 2013’te Yıldız’ın da içlerinde bulunduğu 3 arkadaş toplandılar ve daha büyük bir medrese için arsa aldılar. Onların bu niyetini duyan diğer insanlardan kimileri beton, tuğla kimileri de halı, klima gibi medresenin ihtiyaçlarını alarak destekte bulundular ve medrese bugün ki haline ulaştı.

HayalHanem İstanbul Projesi

2019 yılında, aynı hedef doğrultusunda, Beşiktaş’ta 190 metrekarelik bir yerde de Risale-i Nur dersleri anlatılmaya başlandı. Buradaki küçük medrese de ihtiyaçları karşılamayınca 2022 yılının Mart ayında İstanbul Şişli’de 6 Katlı medrese kiralandı. Medresenin satın alınması ve orada da gönüllere ulaşmak, insanlara Allah’ı anlatmak için çalışmalar devam ediyor.

Video afspelen over 4P9A3200 copy kopya scaled 1
Video afspelen over IMG 4949 scaled 1

İş yaşamı

Belli bir dönem matematik öğretmenliği yapan Yıldız, hem özel sektörde hem de devlet dairesinde görev aldı. Özel sektörde dershanede görev alan Yıldız, aynı zamanda öğrencilerine birebirde dersler de verdi. Devlette ise yarım yıl Mersin Kalkavan Anadolu Lisesinde, 1 yılda Urfa Bozova Yaylak Anadolu İmam Hatip Lisesinde vazife aldı. Şu an matematik öğretmenliği vazifesine devam etmemektedir. Kendisi Hayalhanem Mersin ve Hayalhanem İstanbul’un kuruluşuna öncülük etmiş ve hâlen birçoğunun yönetim ve istişare kurullarında görevli olarak bulunmaktadır. Lise döneminden beri bir şeyler yazan Yıldız, kitap yazmaya Hayalhanem süreciyle beraber başlamıştır.

Any Questions

Frequently Asked Questions

Aperiam sociosqu urna praesent, tristique, corrupti condimentum asperiores platea ipsum ad arcu. Nostrud. Esse? Aut nostrum, ornare quas provident laoreet nesciunt odio voluptates etiam, omnis.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.